poniedziałek, 3 czerwca 2013

Znalezione w śmieciach #10

Uuu... Jubileuszowe dziesiąte spotkanie... Nie powiem, że się nie cieszę. Fajnie, że trochę osób tu wpada, trochę mniej zostawia komentarze, ale cóż... nie można mieć wszystkiego. 

Dzisiaj aktualizacja będzie mniejsza (objętościowo, ale nie ilościowo) - dużo spraw pozawysypiskowych się zebrało, więc średnio był czas aby przygotować dla was długie opowieści. Dlatego dzisiaj opowiemy wam o kilku fajnych trikach, które widzieliśmy na żywo lub umiemy wam pokazać. A więc rozsiądźcie się i słuchajcie najpierw Leminkainena:

Dwa w Jednym (Czasie) (Leminkainen)
Ta sztuczka ponoć wywodzi się od walczących w Afganistanie żołnierzy Specnazu. Wystrzeliwali oni pierwszy nabój z granatnika po stromym torze, ładowali następny i odpalali go bardziej płasko. Oba pociski dolatywały mniej więcej w tym samym momencie i siały o wiele większy zamęt niż pojedyncze strzały.


Mad Minute (Leminkainen)

Podczas przeładowania oko i przyrządy celownicze pozostają wciąż w lini, szukają następnego celu. W sumie najcięzej się przyzwyczaić do tego że kątem oka widzisz ruch dłoni. Jeśli dobrze się do tego zabierzesz i trochę poćwiczysz to dojdziesz do takiej wprawy że zanim skończysz przeładowywać i sięgniesz do spustu będziesz już miał broń wycelowana w kolejny cel.

Mozambique Drill (Leminkainen)

Technikę tę opracował Jeff Cooper, teoretyk i praktyk strzelectwa sportowego i praktycznego, na podstawie doświadczeń swojego ucznia Mike’a Rousseau z walk w Mozambiku. Miał on pare sytuacji w których pomimo wpakowania dwóch strzałów w klatkę piersiową naćpany i zdeterminowany przeciwnik był w dalszym ciągu zdolny do walki. Rozwiązanie było proste – dwa strzały w klatkę piersiową a kiedy przeciwnik się zachwieje trzeci strzał w głowę.

No, jak widzicie, coraz bardziej wojskowo się robi na wysypisku. To dla was za mało? Więc patrzcie, co przygotował dla Was Seth:


Śmierć w Tłumie (Seth)

Anthon był dziwnym człowiekiem. Bardzo cichy, ale pewny siebie, uwielbiał bawić się nożami wszelkiej maści. Jego ulubionym popisem był, jak to sam nazwał, pochód inwalidów. Facet szedł przez tłum, a ludzie za nim zaczynali potykać się, upadać, chwytać za uda - wszystko przez mały nożyk do obierania owoców w jego dłoni.

Szybka Rozbiórka (Seth)

Nowy York jest miejscem, gdzie można znaleźć najwięcej wykształconych ludzi, szczególnie inżynierów - prężnie się rozwijają, ciągle budują, to i nie dziwota. Ale zanim się postawi coś nowego, często trzeba usunąć coś co stało tam wcześniej. Tą wiedzę można zastosować też do innych celów.

Take Cover! (Seth)

Kiedy walczysz na Froncie zazwyczaj działasz odruchowo. Wypruć cały magazynek, podnieść inny karabin. I kiedy słyszysz jeszcze jakiegoś oficera, który cudem ocalał i jeszcze wrzeszczy „Take cover!”, to wiesz, że trzeba się schować. I to szybko.

Seth to niby snajper, a patrzcie jak dużo rzeczy poza tym umie... Ja wam opowiem o kilku zabawnych sztuczkach, które pozwalają wam pod kogoś się podszyć lub... po cichu wsunąć mu coś do kieszeni.


Kookabura (Sidson)

Jak byłem w NY, to spotkałem tam jednego gościa. Okazał się być tajniakiem rządowym i podszywał się pod mojego wspólnika. Ubierał się jak on, nałożył dopasowaną maskę... jednak najlepsze było to, że mówił dokładnie tym samym głosem, co Jack. Nie wiedział, jednak, że dzień wcześniej Jack zarobił ode mnie kulkę  w czerep, bo chciał zwiać z ładunkiem. To samo zrobiłem z tajniakiem.

Przedrzeźniacz (Sidson)

Kiedyś byłem na północy, na Froncie. Dni i noce mijały wśród odgłosów walk i huku wybuchów. Jednak czasami, gdy wszystko ucichało przy ognisku siadał Robert i zaczynał swoje opowieści. Opowieści opowiadały o nas, żołnierzach frontowych, naszym dowództwie, molochu... Jednak Rob miał niesamowity dar parodiowania odgłosów i głosów, przez co potrafiliśmy się śmiać, mimo braku powodów.

Kukułka (Sidson)

Mówią, że największą sztuką jest zabrać komuś coś z kieszeni. Błąd. Największą sztuką jest takie umieszczenie mu czegoś w kieszeni, żeby nie wiedział, że coś dostał. Bo trudniej jest włożyć niż wyjąć. Taka uniwersalna maksyma dla Ciebie, młody.

Mam nadzieję, że się podobało. Do zobaczenia za dwa tygodnie!


Ogłoszenia:

1. W ramach wsparcia blogowego zarzucę was adresami innych ludzi piszących na temat ZSA:
Neuroshima Mistrza Gry by Yarin
Cleaner's Shelter by trx
Szczurzy Schron by SilverRAT
Bar pod Martwym Mutkiem by Bartosh
2. Jeżeli macie jakieś inne godne polecenia blogi/strony o Neuroshimie - chętnie poznamy.
3. Ponownie nakłaniam twórców RPG do dołączenia do inicjatywy RPGManufacture. Jeśli próbowaliście kiedyś stworzyć własny system/setting i coś nie stykało, albo macie pomysł i chcecie go poddać konstruktywnej krytyce - to forum jest dla was. Adres: http://rpgmanufacture.pl/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza