poniedziałek, 24 czerwca 2013

Znalezione w śmieciach #12

Witajcie! 
Nadchodzi kolejna porcja newsów z wysypiska. Wiedzieliście, że po wojnie były pisane książki? Pisane ręcznie, kilkunastostronnicowe książeczki z bajkami dla dzieci na przykład. W jednej z nich dało się znaleźć takie coś...

Lucas "Wątły Kojot" (Sidson)

Nigdy nie był wzorem mężczyzny. Nawet urodził się chuderlawy, wątły, mały... Porzucony w pieluszkach na pustyni niedaleko Teksasu, został odnaleziony i wychowany przez Indian z plemienia Wind Chasers i obdarzony imieniem Wątłego Kojota. Przygarnęła go najstarsza z matek plemienia – Milcząca Krowa. Była to niema, gruba starucha, a jej zajęciem w plemieniu było doglądanie bydła – stąd jej imię plemienne.

Ech. Smutne jest to, że raczej nikt taki nie obali baronów. Ale w coś wierzyć trzeba. No ale nie smućmy się tak. W końcu nie muszą tam jeść kamieni... Tak mi przyszło na myśl... Rozmawiałem ostatnio z Sethem i powiedział mi o ludziach, którzy twierdzą, że jak będą wystarczająco długo się czegoś uczyć, to będą w tym najlepsi niezależnie od predyspozycji. Inni uparcie twierdzą, że potrafią wszystko. Co ty mi wtedy odpowiedziałeś, Seth?

Opcjonalne Zasady Umiejętności (Seth)
W naszym małym gronie odbyły się kiedyś rozmowy na temat relacji między umiejętnościami i współczynnikami. Chcieliśmy wtedy coś w tej kwestii zmienić, bo zauważyliśmy, że dochodzi do nierealnych sytuacji, np.: gdy ktoś z wysoką Zręcznością, ale brakiem Prowadzenia Pojazdów, zasuwa samochodem jakby robił to na co dzień. Wynikiem tych przemyśleń był trochę zmieniony system umiejętności i współczynników.

No właśnie. Totalnie się z Tobą zgadzam. Na koniec jeszcze krótkie przemyślenia Leminkainena na temat zasięgu tych malutkich, babskich pistolecików... Nie mów, że też takiego używasz?

Zasięg Pistoletów Kieszonkowych (Leminkainen)
Omówimy zasięg pistoletów i rewolwerów kieszonkowych. Według podręcznika kule po przeleceniu dystansu 20m trafiają na magiczną barierę i spadają na ziemię. Nie brzmi to zbytnio prawdopodobnie, nie uważasz? 

To tyle. Miłego poczytywania. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza