piątek, 10 grudnia 2010

STALKER

„Karabin jest, skafander jest, maska jest… gdzie jest mój plecak?”

Profesja stara jak świat. No, nasz świat. A raczej świat, w którym przyszło nam żyć. To właśnie tacy jak ty wychodzili na powierzchnię ze schronów, po drewno, po jakiś złom. Wszystko, co było potrzebne do przeżycia pod ziemią, a było na zewnątrz, przynosiliście wy. Byliście wzorem dla małych chłopców, a w schronach cieszyliście się dużym szacunkiem. Przynosiliście wieści o świecie na zewnątrz, legendy o potworach, mutacjach, o świecie, który umarł. Z czasem wszystko się zaczęło zmieniać. Ludzie wyszli, gdy promieniowanie spadło. Ale nadal mieliście robotę. Wciąż były miejsca, gdzie tylko wy potrafiliście przeżyć. Byliście też bardzo dobrymi wojownikami, budziliście w zwykłych ludziach strach związany z opowieściami, historiami o narodzinach tego skażonego świata. Witaj na powierzchni…


Jestem Legendą:

Narażałeś się dla ludzi, kiedy siedzieli w schronach. Oni pamiętają. Może to nie byłeś ty, ale pozostaje szacunek dla profesji. Opowiada się o was historie. Ludzie się ciebie jednocześnie boją i okazują ci zasłużony szacunek. Żyjesz, póki trwa wasza legenda.

Wszędzie, gdzie były schrony, masz +5 w Reputacji, o ile rozpoznają w tobie Stalkera. Ludzie pamiętają.

Basic Rules:

"Każdy Stalker musi mieć skafander i maskę. Broń to podstawa. Plecak musi być pojemny. I buty. Mają być wygodne." - Know-how Stalkera, 2 wydanie po Wojnie.

Dostajesz czarny płaszcz z kapturem zrobiony z materiału chroniącego przed promieniowaniem, długie spodnie wykonane z tego samego materiału co płaszcz, maskę przeciwgazową, czarne ciężkie buty z wysoką cholewą, duży plecak i broń do wyboru:
- AK-47, Bez Amunicji
- Kel Tec, 3 Magazynki
- Colt M1911A1, 3 Magazynki
- Winchester, 1 Magazynek
Na sprzęt masz teraz tylko 50 gambli. Za to dopóki jesteś ubrany w ten strój, jesteś odporny na promieniowanie do 300 radów, toksyny i inne skażenia chemiczne. Dbaj o kombinezon. Mała dziurka i cała ochrona idzie w diabły.


Lata Praktyki:

- Ja tam nie idę.
- Nie bądź lamus, no chodź…
- Usmażysz się.
- ?

Wyczuwasz skażony teren na kilometry. Wiesz jak na nim przeżyć. To twoje życie. Żeby rozpoznać czy teren jest napromieniowany lub skażony wystarczy Trudny test Znajomości Terenu. I nie, panie MG, nie może go pan podwyżyć. Masz również do tego bonusy: Znajomość Terenu +1, Zdobywanie Wody +1, Kamuflaż (pakiet) +1, Spostrzegawczość (pakiet) +1, ale tylko na terenie skażonym lub napromieniowanym. Twój żywioł, nie? Pamiętaj, że te bonusy nie zapewniają suwaka!Mistrzowi i Graczowi radzę przeczytać dodatek pt.: „Licznik Geigera”.

2 komentarze:

  1. Ciekawa profesja. Choć ja osobiście, w zgodzie z duchem edycji 1,5, usunąłbym cechę od wyposażenia i po prostu umożliwił stalkerowi zakup kombinezonu za 100gambli.

    OdpowiedzUsuń
  2. Winchester niema magazynka jeśli mozesz to popraw to co ?

    OdpowiedzUsuń