poniedziałek, 20 maja 2013

Obserwator

„Prędkość wiatru: 30 km/h… Wilgotność powietrza: 78%... Koryguj 2 stopnie w lewo… Cel w zasięgu… Dobra, padł! A teraz spierdalamy…”
Snajperzy są uznawani za bohaterów. Zbierają zaszczyty, o nich się mówi… Ale mało który strzelec potrafi strącić komuś łeb z kilometra, podczas deszczu i zawieruchy. Mając Ciebie obok, jest w stanie to zrobić. Każdy Hegemończyk czy „szlachcic” z Apallachów, jeżeli trzyma w rękach snajperkę, to myśli tylko o tym, żeby strzelać. Ty potrafisz siedzieć godzinę ze snajperką i patrzeć. Mierzysz jakieś wiaterki i potem oznajmiasz wszystkim, że drużynowy snajper jeżeli nie weźmie pod uwagę wilgotności i obrotu ziemi, to nie trafi. Po prostu, że pocisk przeleci po prawej stronie głowy wroga. A strzelec grzecznie pyta: „O ile i w która stronę skorygować?”
Ty nie musisz strzelać. Nie to, że nie umiesz. Wiesz, że są lepsi. To przy nich się trzymasz, im pomagasz. Przy Tobie nie da się nie trafić.

Żeby zostać Obserwatorem musisz mieć albo świetny sprzęt, albo nadzwyczajne związanie z naturą. Ty musisz znać wszystkie czynniki pogodowe zanim oddasz strzał (lub zlecisz to komuś). Za to każdy z tych strzałów będzie perfekcyjny. Każdy wie, że snajperzy są zabójcami doskonałymi. Zwiadowcy wynoszą ich ponad doskonałość, a kiedy trzeba to kładą się obok kolegi i dzielą się celami…

Cechy:

Chodząca stacja meteorologiczna
Nosisz przy sobie sprzęt, którego pozazdrościły by Ci wszystkie pogodynki z przed wojny. Pogoda nie ma przed tobą tajemnic, a Ty poznajesz ją na każdym kroku.
Nikt nie ma tyle sprzętu meteorologicznego co ty. Mierzysz każdy czynnik pogodowy, potrafisz przeliczyć je na tor lotu pocisku, itp. Na wstępie masz dodatkowe 100 gambli na sprzęt meteorologiczny. Rozstawienie stacji wraz z analizą pomiarów zajmuje od 3 do 5 minut.
Sprzęt:
 • Wiatromierze: 35-85 gambli (od 10 do 20% ułatwienia strzału dalekodystansowego)


 • Higrometry(wilgotność powietrza): 30-50 gambli (10% ułatwienia)
 • Wiatrowskaz: 10-20 gambli (dodatkowe -10% po zamontowaniu do wiatromierza)


 • Dwa stopnie w lewo
  Każdy snajper chce mieć takiego kogoś przy sobie. Ty po prostu siadasz na chwilę i wiesz o ile i w którą stronę snajper powinien skorygować strzał.
  Potrafisz określić (nawet bez sprzętu) błąd pomiarowy strzelca. Rzucasz na Bardzo Trudny test na Percepcję. Jeżeli zdasz, strzelec otrzymuje -30% do testu trafienia przy najbliższym strzale. Gdy nie zdasz, tamten otrzymuje utrudnienie +20%.Twój wybór. Dodatkowo dostajesz umiejętność Meteorologia (Wiedza Ogólna) na poziomie 3. Po za tym (jeżeli jakimś cudem zdobędziesz sprzęt) twoje odczyty będą dwa razy dokładniejsze niż zwykłego laika. Ty się na tym znasz.


  Ochrona strzelca
  Słyszysz, widzisz, wiesz więcej. Wiesz, że twoim zadaniem jest ochrona Snajpera. Tylko to się liczy. Kiedy strzelec przygotowuje się do strzału, ty ubezpieczasz tyły. Nikt nie podejdzie niezauważony pod pozycje snajpera, jeżeli tam jesteś.
  Dostajesz +3 do Wypatrywania i Nasłuchiwania, jeżeli akurat snajper celuje. Po za tym wszystkie testy przeciwko bezpośrednim zagrożeniom dla strzelca są dla ciebie o stopień łatwiejsze.

  Brak komentarzy:

  Publikowanie komentarza