sobota, 2 kwietnia 2011

Szuler

SZULER
"Chyba znowu mam dzisiaj szczęście"

Kiedyś powiedziałbym, że musisz być z Vegas, bo gdzie indziej byś się tego nauczył? Chyba nie w Nowym Jorku. Ale teraz wszędzie są tacy popaprańcy jak ty, dla których pierwszą zabawą w dzieciństwie jest poker, a bez kart czują się jak bez ręki. Ale nie powiem, radzisz sobie w tym zasranym świecie całkiem nieźle. Nie wiem, jak ty to robisz, ale każdego, kto z tobą zagra zostawisz bez grosza, albo nawet wyciśniesz z niego jeszcze więcej. Ale przysięgam, ze gdybyś mnie próbował oszukać, to dostałbyś kulkę. Mówisz, że bym nie zauważył? Widziałem na tym świecie więcej niż ty, zdziwił byś się… Co? Teraz oszukujesz?! Oddawaj moje gamble! Gdyby nie to, że cię lubię, to już byś nie żył.
Nie no, Panowie

Tak często oszukiwałeś, że nawet jeśli ktoś cię przyłapie ani na chwilę nie tracisz zimnej krwi. Uśmiechasz się tylko i stwierdzasz „Nie no, panowie… ja bym was oszukał?”
Możesz doliczyć sobie punkty blefu do punktów zwinnych dłoni przy testach gier hazardowych. Ale nie szczerz się tak, punkty doliczasz tylko do suwaka, nie możesz ich odjąć od kości. Gra to gra, nie może być za łatwo.

Z tym grać nie będę

Znasz tylu wyjadaczy, że bez problemu możesz powiedzieć kto i jak dobrze oszukuje. Wystarczy, że kogoś zobaczysz, a po zdaniu problematycznego testu postrzegania emocji jesteś w stanie powiedzieć, czy grając z tobą w karty będzie oszukiwał i czy jest w tym lepszy od ciebie.

Karciarz z urodzenia

Jeśli od dziecka nie robisz nic innego, to nie dziw się, że kasyno jest całym twoim światem.

Możesz za darmo rozwinąć dwa pakiety dostępne dla Cwaniaka na drugi poziom, ale twoja budowa nie może przekroczyć 14.

7 komentarzy:

 1. Witam Phoebe i resztę śmietniska. Sztuczka ciekawa, krótki, rzeczowy opis i dobre cechy. Problemem jest Kanciarz z urodzenia. 2 pakiety na +2 dla typowego szulera? Bicz, plis! Który cwaniak będzie pakował sobie w budowę więcej niż 12/13? Wg mnie to przesada, ale poza tym bardzo fajnie i z klimatem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie żaden :) Dlatego budowa ma nie przekroczyć 14 :)

  Ja też w sumie uważam, że cecha jest za słaba (gdzieś na 3 to podnieść :) ).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie uważam, że budowa 14 to za dużo. Powinno się to obniżyć do 12. Ograniczenie które nie dosięga gracza nie dotyczy jego postaci, więc w zasadzie go nie ogranicza. Uważam, że cecha jest UBERmocna i... WTF?! Podnieść na 3?! No way! :) Zbyt prze koks. W podręczniku podst. nie ma takich cech przecież! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Za to jest Dr.Quinn (jeden pakiet na 4), Urodzony morderca (jeden pakiet na +2, a to nie to samo, co na 2*)... Itp. :)

  * pakiet na +2, oznacza, że do tego, co ci wyjdzie z wyliczania umiejętności PÓŹNIEJ dodajesz 2 do każdej umiejętności w pakiecie.
  Pakiet na 2, oznacza, że NA POCZĄTKU wpisujesz 2 i do tego rozwijasz za podręcznikowe 65 punktów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sid, właśnie tu nie do końca się z tobą zgodzę.

  Po pierwsze cecha jest inba, bo rzeczywiście powinno być 12, jak nie 10.

  Po drugie, sami twórcy stwierdzili, że tylko za pomocą cech można mieć na początku powyżej pięciu i każdy MG tak to liczy (oprócz ciebie), więc nie wiem, czy to jest do końca tak jak mówisz... No, ale do rozwiązywania takich nieścisłości są zasady domowe, więc praktycznie tu nie ma o co się kłócić. :P

  Fakt, faktem, ograniczenie budowy powinno być większe.

  OdpowiedzUsuń
 6. No nie... Ze swoim będę się kłócił :)

  Właśnie przez to, że dzięki cechom da się przekroczyć 5, jest tak jak powiedziałem.
  Za 65 punktów podręcznikowych rozwijasz sobie pakiet Broń Strzelecka na poziom 4 (wydajesz na to... 32 punkty), a przez to, że jesteś z Hegemonii i wybrałeś "Urodzonego mordercę" to pakiet ostatecznie ląduje na 6 (urodzony morderca daje pakiet na + (słownie: PLUS) 2) :) Także mam rację. :)

  A budowę będzie ograniczać ewentualnie Phoebe :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzisz, zgadzam się w tej kwestii. ^^

  OdpowiedzUsuń