piątek, 10 grudnia 2010

Efektywnie, nie znaczy oszczędnie.

(Dawniej "Kamera! Akcja!")

Wymagania:
Zręczność 15+
Pistolety / Karabiny 5+
Pewna Ręka

Opis:
Siedzieliśmy bezpiecznie w rozpadającym się budynku przy placu handlowym w Detroit. Przyklejeni do ścian, słuchaliśmy ustawiających się na zewnątrz w półkolu ludzi. Cóż, tak to jest jak się zadrze z czarnuchami w ich dzielnicy. Albo ich pogonisz, albo oni pogonią ciebie. Dwa metry dalej siedział Jesus. Skurwysyn nigdy nie powiedział jak się nazywa, zawsze wykręcał się tą starą postacią z dawnej religii. A może po prostu miał meksykańskie korzenie. W każdym bądź razie ksywa zasłużona, bo facet dokonywał prawdziwych cudów. Siedział i ściskał parę swoich Rugerów. Spojrzał się na mnie z uśmiechem i powiedział: "Wiesz, kiedyś murzyni zbierali bawełnę i byli całkiem wydajni. Ja dzisiaj będę zbierał murzynów i nie zamierzam być gorszym zbieraczem". Po czym wstał i wyszedł przed dom z podniesionymi pistoletami.

Działanie:
Nie dostajesz negatywnych modyfikatorów za strzelanie z dwóch takich samych pistoletów lub pistoletów maszynowych. W przypadku strzelania z pistoletów maszynowych potrzebna jest Budowa o 2 większa niż wymagana. Dotyczy tylko borni tego samego rodzaju i modelu oraz strzelania do tego samego celu.

PS: różni MG różnie traktują pistolety maszynowe. My przyjmujemy zasadę: jeśli PM jest trzymany w dwóch rękach (MP5, UMP, Colt. 635), to podlega pod karabiny, a jeśli jest trzymany w jednej ręce (UZI, Mini-UZI, Ruger MP9, Ingram MAC-10) to podlega pod pistolety.

5 komentarzy:

 1. W sumie niezłe, a podstawowym ograniczeniem będzie dostępność amunicji. I w wypadku zacięcia mamy totalną bryndzę, bo obie dłonie zajętę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ha! I tu objawia się geniusz posiadania drugiej spluwy w łapie oraz brak kar ze strzelania!

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi zacnie. Ciekawa sztuczka. Wymagania nie wydają się zbyt niskie lub zbyt wysokie. I popieram Bartosha - trzeba mieć duużo ammo i niezawodnego gnata.

  Kachimi

  OdpowiedzUsuń
 4. http://www.joemonster.org/filmy/44356/Bron_w_grach_a_rzeczywistosc

  OdpowiedzUsuń
 5. @Wojciech Wilk
  Dzięki za odpowiedź, ale nie do końca rozumiem, co ona ma wnosić. Każdy gra jak lubi i czasami "heroizm" też jest lubiany na sesjach. Jeżeli ty grasz/prowadzisz sesje w świecie zbliżonym do realnego - przewiń dalej, to nie sztuczka dla Ciebie. Jeśli jednak lubisz czasami akcje w stylu Holiłudu - to może się przydać.

  OdpowiedzUsuń