sobota, 11 września 2010

Agent

AGENT
„Co dwie twarze, to nie jedna.”

Noc. Odgłos szybkich kroków na piasku. Rwany oddech. Cykanie świerszczy. To twój żywioł.
Przemykasz obok zmęczonego strażnika, opierającego się o ścianę fabryki. Bezszelestnie przeciskasz się przez szparę w drzwiach i już jesteś w środku.
Rozmowa. Dwaj mężczyźni, z przodu, jakieś sto pięć metrów. Przylegasz do ściany, zamierasz, zatrzymujesz oddech. Światło latarki liże ścianę niebezpiecznie blisko twojej pozycji. Padasz na ziemię. Wyciągasz nóż z pochwy w cholewie buta. Zaciskasz palce na rękojeści. Są blisko, możesz już niemal odróżnić ich twarze.
Doskakujesz do nich z szybkością błyskawicy. Przecinasz jednemu gardło i po chwili jesteś już przy następnym. Działasz jak maszyna, każdy ruch jest wystudiowany, szybki. Ciała chowasz w cieniu i biegniesz dalej.
Wszystko wygląda tak, jak na planach. Korytarz, drzwi z lewej i prawej, małe żarówki pod sufitem.
Otwierasz ostatnie drzwi po prawej.
- Nareszcie jesteście, Smith – mówi wysoki mężczyzna z kozią bródką i uśmiecha się szeroko. Jego obstawa, kilku zbirów z karabinami w łapach, mierzy w twoją stronę. – Czekaliśmy na was.
Uśmiechasz się.
- Lepiej było spierdalać, póki mogliście.
Mężczyzna marszczy brwi.
W tym momencie sufitem targa eksplozja. Odłamki gruzów przywalają skupionych w centrum pomieszczenia mężczyzn. Słychać krzyki i trzask łamanych kości. Huk rozsadza ci uszy, powiew ognia osmala końcówki włosów, ale nie przestajesz się uśmiechać. Wyjmujesz pistolet, podchodzisz do zwijającego się na posadzce mężczyzny i wypalasz mu w twarz.
Krew obryzguje beton.


Cechy (wybierz jedną z nich):
• Bezszelestny
Jesteś zwinny jak kot. Potrafisz przekraść się między bandą wygłodniałych Croatsów tak, że nawet nie będą wiedziały, że zwierzyna przeszła im koło nosa. Zaczynasz grę posiadając wszystkie umiejętności z pakietu „Kamuflaż” na poziomie +2.

• Dwie twarze
Potrafisz z powodzeniem udawać kogoś innego, niż jesteś. Wystarczy drobna charakteryzacja (problematyczny test Sprytu) oraz kilka godzin obserwacji osoby, w którą chcesz się wcielić. Udawanie takiej osoby wymaga zdania trudnego testu Blefu na każdą godzinę.

1 komentarz: